BOZOK ÜNİVERSİTESİ

YÖNETİM VE ORGANİZASYON BÖLÜMÜ

SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı 2015-2016‘da normal öğretime ilk öğrencilerini alarak eğitim-öğretime başlamıştır. 2016-2017’de ise ikinci öğretim öğrencisi de kabul ederek hem gündüz hem de gece öğretimine devam etmektedir.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı sağlık sektörünün idari alanında daha profesyonel yönetim hizmetleri sunmak ve bunun da sağlık kurumunun verdiği hizmetler bakımından toplam kaliteyi artırarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak üzere ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlar.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği öğrencileri; Genel İşletme, Genel Muhasebe, İktisada Giriş, Temel Hukuk, Sağlık Hizmetlerinde Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon, Sağlık Kurumlarında Finansal Yönetim, Sağlık Hukuku, Sağlık Kurumları Yönetimi, Temel Sağlık Bilgisi ve Tıbbi Terminoloji gibi dersleri teorik olarak almakta olup, 30 günlük yaz stajı ve iki dönem halinde verilen Sağlık Yönetimi Uygulamaları dersleriyle teoride almış oldukları bilgileri uygulama alanında tecrübe etme olanağına sahip oluyorlar.

İş Alanları

Sağlık Kurumları İşletmeciliği programından mezun olanlar kamu ve özel sektörde sağlıkla ilgili kurum ve kuruluşların idari yapılarında görev alabilirler. İşletmelerin sağlık politikalarının oluşturulmasında, sağlık bilgi sistemi kurulması ve yönetilmesinde, sağlık hizmetlerinin etkin olarak sunulmasında, personelin uygun birimlerde görev almasında aktif görev alırlar.

DGS ile Geçiş Yapılabilecek Bölümler

            Sağlık İdaresi, Sağlık Yönetimi, İşletme ve İşletme Yönetimi bölümlerine geçiş yapılabilmektedir.

BÖLÜM DUYURULARI

YÖNETİM VE ORGANİZASYON BÖLÜMÜ