YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

2018 YAZ STAJLARI

TC

BOZOK ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

YAZ STAJI HAKKINDA

 

Yaz Stajı için yapılacak tüm işlemlerin 20 Nisan 2018 tarihine kadar bitirilmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak işlemler dikkate alınmayacaktır.

Staj ile ilgili tüm belgeler yüksekokulumuz web sayfası FORMLAR bölümünde mevcuttur. Öğrenciler formları buradan edinebilirler. Ulaşmak İçin http://shmyo.bozok.edu.tr/tr/sayfa/26/formlar

Staj Tarihleri Aşağıdaki Gibidir:

BÖLÜM

TARİH-1

TARİH-2

ANESTEZİ

18 HAZİRAN - 10 AĞUSTOS 2018

9 TEMMUZ – 7 EYLÜL 2018

ÇOCUK GELİŞİMİ

18 HAZİRAN - 27 TEMMUZ 2018

18 HAZİRAN - 27 TEMMUZ 2018

SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ

18 HAZİRAN - 27 TEMMUZ 2018

18 HAZİRAN - 27 TEMMUZ 2018

TIBBİ DÖKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK 18 HAZİRAN-27 TEMMUZ  2018 18 HAZİRAN-27 TEMMUZ 2018

YAŞLI BAKIMI

18 HAZİRAN - 27 TEMMUZ 2018

18 HAZİRAN - 27 TEMMUZ 2018

 

 

 

* Yaz Stajı yapacak öğrenciler belirlenen iki tarih aralığından birini tercih edecek ve stajını tercih ettiği tarih aralığında yapacaktır.

**Yukarıda gösterilen tarihlerin dışında yaz stajı yapılmayacaktır.

 

 

 

 

Öğrencilerin bölümlerine göre staj yapabilecekleri yerler şu şekildedir:

             a.Yaşlı Bakım Programı: Özel veya kamu kurumlarına bağlı huzurevi, bakımevi, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, rehabilitasyon merkezi, geriatri merkezi, hastanelerin fizik tedavi ve rehabilitasyon servisleri, yoğun bakım servisleri, geriatri servisleri, yoğun bakım üniteleri ve evde sağlık hizmetleri biriminde yapılabilir.

             b.Çocuk Gelişim Programı: Özel veya kamu kurumlarına bağlı kreşler, anaokulları, özel eğitim merkezleri, rehberlik araştırma merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile bünyesinde çocuk gelişim uzmanı bulunan hastanelerde yapılabilir.

             c.Sağlık Kurumlarının İşletmeciliği Programı Yaz Stajı Yapabilecek Kurumlar: Araştırma ve Uygulama Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri, Devlet Hastaneleri, Diş Hekimliği Fakültesi Hastaneleri, Özel Hastaneler, Vakıf Hastaneleri ve Özel Tıp Merkezleri, Diyaliz Merkezleri, Rehabilitasyon Merkezleri, İl Sağlık Müdürlükleri, İlçe Sağlık Müdürlükleri, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK), Özel Sağlık Sigorta Şirketleri, İlaç ve Tıbbi Cihaz Üreten Endüstri Kuruluşları, Sağlık Araştırma Merkezleri, Kamu ve Özel Sektöre Ait Huzurevleri, Aile Sağlık Merkezleri

            d.Anestezi Programı: Ameliyathanesi bulunan ve ameliyathane hizmeti veren tüm sağlık kuruluşlarının (Özel, Kamu ve Üniversite hastaneleri vb.) ameliyathanelerinde yapabilir.

            e. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı: Araştırma ve Uygulama Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri, Devlet Hastaneleri, Diş Hekimliği Fakültesi Hastaneleri, Özel Hastaneler, Vakıf Hastaneleri ve Özel Tıp Merkezleri, Diyaliz Merkezleri, Rehabilitasyon Merkezleri, İl Sağlık Müdürlükleri, İlçe Sağlık Müdürlükleri, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK), Özel Sağlık Sigorta Şirketleri, İlaç ve Tıbbi Cihaz Üreten Endüstri Kuruluşları, Sağlık Araştırma Merkezleri, Kamu ve Özel Sektöre Ait Huzurevleri, Aile Sağlık Merkezleri

Staj için gerekli işlemler hakkında bölüm başkanlıklarından bilgi alınabilir.