Yozgat Bozok Üniversitesi

DUYURULAR

Uzaktan Öğretim Programlarımız için Tercih Yapacak Adayların Dikkatine

Yüksekokulumuz bünyesinde bulunan Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ile Çocuk Gelişimi Uzaktan Öğretim Programlarına tercih yapacak adayların aşağıdaki hususları dikkate alması gerekmektedir.

 

Uzaktan Öğretim Programlarımız ve Koordinatörler

 

Harç ve Ödeme Bilgileri

DÖNEMLİK ÜCRETLERİ (Materyal Ücretleri Dahil)

PROGRAM

GÜZ DÖNEMİ

BAHAR DÖNEMİ

Çocuk Gelişimi

450,00 TL

450,00 TL

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

450,00 TL

450,00 TL

*Harç ücreti ödemeleri tüm HALK BANKASI ATM’lerinden yapılabilir. İlan edilecek tarih aralıklarında harç ödemesini yapmayan öğrencilerimiz yüksekokulumuzdan alacakları belge ile Halk Bank şubelerinden ödemelerini yapabilir.


Uzaktan Öğretim Programları Akademik Takvimi için Tıklayınız...

Uzaktan Öğretim Programları Ders Uygulama Kılavuzu için Tıklayınız...

(Derslerin Yürütülmesi, Ders Değerlendirmeleri , Yüz Yüze Yapılacak Faliyetler vd. Bilgilere Kılavuzdan Ulaşabilirsiniz)

YÜZ YÜZE ETKİNLİKLER YALNIZCA ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMIMIZDA VARDIR. TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK PROGRAMIMIZDA YÜZ YÜZE DERS ETKİNLİĞİ BULUNMAMAKTADIR.


İletişim Bilgileri

PROGRAM

İletişim Bilgisi

Çocuk Gelişimi

TELEFON: (0354)212 11 90

FAX : (0354)212 26 53

E – POSTA: shmyo@yobu.edu.tr

ADRES: Atatürk Yolu 7.Km. Bilal ŞAHİN Batı Kampüsü YOZGAT

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

TELEFON: (0354)212 11 90

FAX: (0354)212 26 53

E - POSTA : shmyo@yobu.edu.tr

ADRES: Atatürk Yolu 7.Km. Bilal ŞAHİN Batı Kampüsü YOZGAT


Kesin Kayıt için Belgeler

Üniversitemiz uzaktan öğretim programlarına 2021-YKS ile yerleşen adaylar, E-DEVLET üzerinden elektronik kayıt yaptırabilirler.

E-DEVLET üzerinden kayıtlanma sırasında sorun yaşayan ya da isteyen adaylar ise meslek yüksekokulumuza bizzat başvurarak kayıt işlemlerini tamamlayabilir.

E-DEVLET sisteminde sorunu olmayan şahsen üniversitemize gelip kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerden kayıtlarda diploma, yks sınav sonuç belgesi, fotoğraf gibi hiçbir kayıt belgeleri istenmemektedir.

a) Mezuniyeti ile ilgili sorunu olan adaylar, ortaöğretim diplomanın aslı veya yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin aslını getireceklerdir.

b) Askerlikle ilgili sorunu olan adaylar, askerlik şubelerinden ilişiği olmadığını gösteren belge getirecektir.

c) Eş değer bir yükseköğretim kumunda kayıtlı olan öğrenciler, kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan kayıtlarını sildirmeden kayıt yaptıramayacaklardır.


NEDEN UZAKTAN ÖĞRETİMDE YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ TERCİH EDİLMELİDİR?

Yozgat Bozok Üniversitesi Uzaktan Öğretim Programları alt yapısını çağımızın son gereksinimlerine göre en modern ekipmanlar ile kurmuştur. Ülkemizde yer alan uzaktan ve açık öğretim sistemlerine bakıldığında en güçlü altyapıya sahip üniversitelerden biridir. Ayrıca öğrenci merkezli tutum ve politikaları ile eğitim hayatınız boyunca karşılaşabileceğiniz aksaklıklara karşı gerekli mevzuat ve teknik altyapısını oluşturmuştur.

Derslerinizi bilgisayarınızın yanı sıra mobil uygulamamızı indirerek telefonunuzdan da takip edebilir, katılamadığınız ya da tekrar izlemek istediğiniz derslerinizi BOYSİS ve mobil uygulamamız üzerinden istediğiniz zaman tekrar izleyebilirsiniz. E-kütüphanemiz aracılığıyla 10.000lerce e-kaynağa internet üzerinden sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.

Yüz Yüze Etkinlikler ve Konaklama

Öğrencilerimiz yüz yüze etkinliklerle yürütülecek dersler için Yozgat’a geldiğinde konaklama sorunları yaşamaması için KYK yurtları ile anlaşma sağlanmış, öğrencilerimizin kampüs içerisinde ucuz ve rahat bir ortamda konaklamasına imkân sağlanmıştır. Üniversitemiz Yozgat merkezinde bulunan kampüslerinde yapılacak yüz yüze etkinlikler sadece akademik/ders içerikli değil, sosyal ve kültürel etkinlikler ile yürütülecektir. Böylece kampüs havası solumanız ve yüz yüze etkinlik, sınavlarınızın yanı sıra merkez kampüslerimizin sosyal ve kültürel imkanlarından da yararlanmanız amaçlanmaktadır. Anadolu’nun ortasında yer alan ve yüz yüze etkinliklerin yürütüleceği Yozgat il merkezi Ankara-Sivas hızlı tren hattının da açılmasıyla beraber ulaşımı en kolay merkezlerden biridir.

Programın Niteliği ve Denkliği

Uzaktan öğretim öğrencilerimiz hem eğitim hayatları boyunca hem de mezuniyetleri ile örgün öğretim öğrencileri ile aynı haklara sahiptir. Uzaktan öğretim öğrencilerimizin, eğitim hayatı boyunca hem müfredat hem de üniversite olanaklarından yararlanmak açısından örgün öğretim öğrencilerimizden farkı bulunmamaktadır. Mezuniyet sonrasında da iş imkânı, üst öğrenime geçiş ya da kamu personeli seçme sınavlarında örgün öğretim öğrencilerimiz ile aynı haklara sahip olacaktır.

Kampüs Yanında Sen Üniversitelisin

Üniversitemizde akademik ve mesleki gelişim için sürekli panel, forum, çalıştay, seminer gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Uzaktan öğretim öğrencilerimiz eğitim dönemlerinin büyük bir kısmını kampüs dışında geçirse dahi, BOYSİS, YOBU TV ve BOZOK UZEM Youtube kanalı üzerinden tüm akademik ve mesleki gelişim etkinliklerine katılabilmektedir. Ayrıca BOSUYAM tarafından organize edilen çevrim içi sertifika programlarına da istediğiniz yerden cep telefonu ve bilgisayarlarınızdan katılabilir, mesleki ve kişisel gelişim sertifikaları ile mezuniyetinizi taçlandırabilirsiniz.

Kişisel Gelişim

Üniversitemiz, tıpkı örgün öğretim öğrencilerinde olduğu gibi uzaktan öğretim öğrencileri için de akademik ve mesleki gelişimlerine ek olarak kişisel gelişimlerine de katkıda bulunabilecekleri imkanları sağlamayı ön planda tutmaktadır. Bu kapsamda onlarca farklı konuda kişisel gelişim seminerlerini içeren “Bozok Akadema” platformunu aktif hale getirmiş ve uzaktan öğretim öğrencilerinin de hizmetine sunmuştur. YOBÜ öğrenciliğiniz ile “Bozok Akadema” platformundan yararlanarak kişisel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

6.08.2021 12:17